Indiaanse stammen.

Indiaanse volken/stammen zijn in verschillen categorieën in te delen.
Hier vind u een groot aantal welke nu nog leven dan wel uitgestorven zijn.

Bron: izyNews Encyclodedie.

Subarctis.

Ahtna
Atikamekw
Babine
Bearlake
Carrier
Chipewyan
Chilcotin
Cree
Degexit’an
Dogrib
Han
Hare
Holikachuk
Innu
Kaska
Kolchan
Koyukon
Kutchin
Mountain
Naskapi
Nishka
Ojibwa
Sekani
Slavey
Tagish
Tahltan
Lower Tanana
Middle Tanana
Upper Tanana
Tanacross
Tanaina
Tasttine
Tsetsaut
Tsimishian
Noordelijke Tutchone
Zuidelijke Tutchone
Wet’suweten
Yellowknife

Californië.

Achomawi
Antoniaño
Atsugewi
Bear River
Cahuilla
Campo
Chemehuevi
Chukchansi
Chumash
Chilula
Chimariko
Costanoan
Cupeño
Diegueño
Esselen
Giamina
Huchnom
Hupa
Ipai
Jamul
Juaneño
Kamia
Karok
Kato
Kiliwa
Kitanemuk
Klamath
Konomihu
Konkow
Kumeyaay
Lassik
Luiseño
Maidu
Mattole
Mesa Grande
Migueleño
Missionindianen
Miwok
Modoc
Mohave
Monache
Nakipa
Nisenan
Nomlaki
Nongatl
Ohlone
Paipai
Paiute
Patwin
Pomo
Quechan
Rumsen
Salinan
San Clemente
San Nicolas
Santa Catalina
Serrano
Shasta
Sinkyone
Tache
Tachi
Tataviam of Fernandeño
Tipai
Tolowa
Tongva of Gabrieliño
Tsnungwe
Tubatulabal
Wailaki
Wappo
Washoe
Whilkut
Wintu
Wintun
Wiyot
Yahi
Yana
Yocha Dehe
Yokuts
Yuki
Kustyuki
Yurok

Noordoosten.

Accohannock
Algonkian
Algonquins
Beothuk
Caniba
Conoy
Erie
Etchemin
Fox
Ho-chunk
Illiniwek of Illinois
Iroquois
Cayuga
Mohawk
Oneida
Onondaga
Seneca
Tuscarora
Kickapoo
Laurentian
Lenni-Lenape
Loup A
Loup B
Maliseet
Mascouten
Massachusett
Menominee
Miami
Mingo
Mahican
Mohegan
Montauk
Munsee
Nanticoke
Narragansett
Natick
Neutral
Nipissing
Nipmuc
Ojibwe
Oji-Cree
Ottawa
Paugusset
Passamaquoddy
Penobscot
Peoria
Pequot
Petun
Pocumtuk
Poospatuck
Potawatomi
Powhatan
Quiripi
Ramapoughbergindianen
Hopewell
Sauk
Saulteaux
Secotan
Shawnee
Shinnecock
Souriquoian
Susquahannock
Tarrantine
Abenaki
Micmac
Unalachtigo
Unami
Unquachog
Wampanoag
Wappinger
Wawenoc
Wea
Wenro
Wyandot ( Huron)

Grote Bekken.

Bannock
Chemehuevi
Gosiute
Kawaiisu
Koso
Mono
Owen’s Valley
Noordelijke Paiute
Zuidelijke Paiute
Panamint
Paviotso
Shoshone
Wind river Shoshone
Timbisha
Ute
Washo

Hoogland.

Cayuse
Celilo
Upper Chinookan
Columbian
Coeur d’Alene
Coville
Upper Cowlitz
Flatbow
Flathead
Fountain
John Day
Kalispel
Kittitas
Klamath
Klikikat
Kootenai
Lakes
Lillooet
Lower Snake
Modoc
Molala
Nez Perce
Nicola
Okanagan
Palus
Pend’Oreilles
Rock Creek
Sahaptin
Sanpoil
Shuswap
Spokane
Tenino
Thompson
Tygh
Tygh Valley
Umatilla
Upper Nisqually
Walla Walla
Wanapum
Wasco
Yakima

Noordwestelijke kust.

Alsea
Applegate
Bella Bella
Bella Coola
Calapooia, Calapuya of Kalapuya
Chasta Costa
Chehalis
Chemakum
Chetco
Chilliwak
Chinook
Chinook Jargon
Clatsop
Clatskanie
Comox
Coos
Lower Coquille
Upper Coquille
Cowichan
Lower Cowlitz
Duwamisch
Eyak
Galice
Haida
Haihai
Haisla
Halkomelem
Heiltsuk
Hoh
Noordelijke Kalapuya
Centrale kalapuya
Zuidelijke kalapuya
Kimsquit
Kitimat
Klallam
Klemtu
Klickitat
Koskimo
Kwakiutl
Kwalhioqua
Kwantlem
Kwatami
Lummi
Lushootseed
Makah
Muckleshoot
Musqueam
Nanaimo
Niskwalli
Nooksack
Nisqually
Pentlatch
Puyallup
Quileute
Quinault
Rogue River
Saanich
Samish
Sauk-Suiattle
Sechelt
Shoalwater Bay
Siletz
Siuslaw
Skagit
Skokomisch
Sliammon
Snohomisch
Songisch
Sooke
Squaxin Island
Spokane
Stillaguamisch
Squamisch
Swinomisch
Tait
Takelma
Talio
Tillamook
Tlatlasikoala
Tlingit
Tolowa-Tututni
Tsimshian
Tulalip
Twana
Umpqua
Upper Skagit
Oowekyala
Yaquina

Prairies en Great Plains.

Apache
Lipan Apache
Plains Apache
Aranama
Arapaho
Arikara, Arikaree of Ree
Assiniboine
Atsina
Besawunena
Blackfoot
Brule
Caddo
Cheyenne
Chickasaw
Comanche
Crow of Absaroka
Chippewa Cree
Gros Ventre
Hasinai
Hidatsa
Iowa
Karankawa
Kaw of Kansa
Kiowa
Kitsai
Lakota of Dakota
Mandan
Missouri
Nawathinehena
Oglala Sioux
Plains Cree
Plains Ojibwe
Omaha
Mississaugas
Osage of Wazaze
Otoe of Oto
Ottawa
Pawnee
Piegan
Ponca
Quapaw
Santee
Sauk
Siksika
Sioux
Stoney
Tamique
Teton
Tonkawa
Tsuu T’ina
Wichita
Wyandot of Huron
Yankton
Yanktonai

zuidoosten.

Adai
Ais
Akokisa
Alabama
Apalachee
Atakapa
Bidai
Biloxi
Caddo
Calusa
Actawba
Chatot
Chawasha
Cherokee
Chiaha
Chickahominy
Chickamauga
Chickasaw
Chitimacha
Choctaw
Creek
Coahuilteken
Coushatta
Coharie
Cusabo
Hitchiti
Houma
Iswa
Jeaga
Koasati
Lumbee
Mattaponi
Meherrin
Mikasuki
Mobile
Mocama
Monacan
Nansemond
Natchez
Nottoway
Ofo
Pamlico
Pamunkey
Pee Dee
Pensacola
Rappahannock
Saponi
Seminole
Taensa
Tawasa
Tekesta
Timucua
Topachula
Tuscarora
Tuskegee
Tutelo
Tunica
Waccamaw
Woccon
Yamasee
Yuchi

Zuidwesten.

Ak Chin
Apache
Chiricahua
Dilzhe’e Apache
Jicarilla
Mescalero
Westelijke Apache
Cochimi
Cochiti
Cocopa
Halchidhoma
Hano
Hualapai
Havasupai
Hohokam
Hopi
Jumano
Karankawa
Kavelchadhom
Laguna (stam)
Los Luceros
Maricopa
Mohave
Nambe
Navajo, Navaho of Diné
Opata
Pericu
Pima
Pima Bajo
Piro
Pueblo
Acoma
Isleta
Isleta del Sur
Jemez
Keres
Pecos
Picuris
Sandia
San Carlos
San Felipe
San Idelfonso
San Juan
Santa Ana
Santa Clara
Santo Domingo
Pueblo
Taos
Tesuque
Tewa
Tigua
Zia
Zuni
Qahatika
Quechan
Seri
Suma
Toboso
Tohono O’odham
Noordelijke Tonto
Zuidelijke Tonto
Waicuri
Walapai
White Mountain
Yavapai
Yavapai-Apache Nation
Yavapai-Prescott

Mexicaans Woestijngebied

Coahuilteken (verdwenen)
Huaxteken (Huasteken, Teenek)
Huichol
Seri
Tarahumara

Carabisch Gebied.

Arowakken
Taino
Lucayan
Carib
Ciboney
Kuna

Meso-Amerika.

Huaxteken (huasteken, Teenek)
Kuna
Lenca
Maya
Itzá (Itzaes, Itza-Maya's)
Chol (Ch'ol)
Cruzob
Ixil
Jacalteken
Mam
Quiché
Mazateken
Mixteken
Mixe-Zoque
Nahua (afstammelingen van de azteken en Tolteken)
Olmeken (verdwenen)
Pipil
Tarasken (Purépecha)
Teotihuacanen (verdwenen)
Totonaken (Tachihuiin)
Zapoteken (Be'ena'a)
Coclé
Cora (Naáyarite)
Kaqchikel
Kekchi (Q'eqchi, Kekchi, Ketchi, Quecchi, Cacché)
Lacandon (Hach Winik)
Pocomam (Poqomam)
Quiché (K'iché)
Tojolabales
Tz'utujil (Tzutujil, Tzutuhil, Sutujil)
Tzeltal
Tzotzil
Yucateken (Maaya'ob)
Mazateken (ha shuta enima)
Mixteken ( Ñudzahui, Ñuu Savi, Ñuudjau, Ñuudavi of Naasavi)
Otomi (Hñähñu)
Pech
Xinca (Szinca, Xinca)

Andes.

Atacameño (Lickan-antay)
Aymara
Diaguita (Diaguita-Calchaqui)
Inca’s
Saraguro
Chimborazo
Calima
Cañar
Cayambe/Kayambi
Conchucos
Cotopaxi
Chibcha
Kogi (Kogui(s))
Moche
Muisca
Nariño
Otavalo
Paez (Nasa)
Quichua(s)/ Quechua(s) (Kichwa(s)
Quimbaya
Salasaca
Saraguro
San Agustin
Tairona (Teruna)
Tierradentro
Tumaco
Wanka(s) (Haunca(s))
Zenú

Kustregio (Costa)

Awa-Kwaiker
Chachi
Tsáchila/ Colorados
Afroecuatoriano
Epera

Subandes.

Panoan (Panoano, Panoana, Páno)
Shuar ( Jivaro, Jibaro)

Amazonegebied.

Arowakken
Bororo
Ge
Guarani
Trio
Tukanoan
Tupi
Wajana
A'I/Cofan
Huaorani
Quichua/Quechua (Quichuas Amazónicas)
Secoya
Shiwiar
Shuar
Siona
Záparo

Zuidelijk Zuid-Amerika.

Mapuche of Araucanen
Puelche
Tehuelche
Kaweshkar
Selknam
Yaghan of yámana


Copyright vereniging Real Indian Nation